Samsun’da kadın hırsız ev sahibine yakalandı! İşte o anlar…

İHA

Samsun’da girişiminde amaca ulaşılamadı.

‘Evlerden hırsızlık’ suçlarından suç kayıtları bulunan 28 yaşındaki Sevgi A., İlkadım ilçesinde bir evi hedef aldı.

Önce kapıyı çalan kadın, evde kimsenin olmadığını zannedince de elindeki aparatla kapıyı açmaya çalıştı.

“Bırakın beni gideyim”

Irak uyruklu ev sahipleri, kapının kurcalandığını fark edince cep telefonu kamerasını açıp olayı görüntülemeye başladı.

Hırsız, kapıyı açıp karşısında ev sahibini görünce kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucu evin merdivenlerinde yakalanan Sevgi A., “Eşim cezaevinde, çocuklarım aç. Ben dileniyorum. İki tane çocuğum var, evde bekliyor beni. Bırakın beni gideyim.” diye duygu sömürüsü yapıp kendini yakalayanlardan kurtulmaya çalıştı.

“3 tane çocuğum var”

Ev sahibinin, “Yakalanmasaydın çalacaktın.” sözlerine karşı yalvarmasını sürdüren Sevgi A. “Evdesiniz nasıl çalayım.” diye cevap verdi.

Ev sahibi kadının daha önce de evlerinde hırsızlık olduğunu hatırlatması üzerine Sevgi A., “Herkesin çalınıyor. Sen gördün mü? Ben mi aldım altınlarını? Alsam senin altınını ben buraya bir daha gelir miyim. Bırakında beni gideyim. Beni cezaevine atacaklar. 3 tane çocuğum var.” şeklinde yalvarmasını sürdürdü.

Daha sonra ev sahipleri tarafından serbest bırakılan Sevgi A.’nın merdivenden koşarak inerken de, “Ağabey bir daha sokağınızdan geçmeyeceğim.” demesi dikkat çekti.

150 bin lira değerinde altın ve para çalındı

Iraklı aile daha sonra durumu polise bildirdi ve olayın başından sonuna kadar cep telefonu ile çektiği görüntüleri polise teslim etti.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, görüntüleri incelediğimde eve girmek isteyen kadının ‘evlerden hırsızlık’ suçundan suç kayıtları bulunan Sevgi A. olduğunu tespit etti.

Bir kadın hırsız daha

Hırsızlık Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan Sevgi A.’nın yine hırsızlık suçundan suç kayıtları bulunan Raziye Y.(34) ile İlkadım ilçesi Liman Mahallesi ve Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de 2 ayrı evin kapısını aparatla açıp içeri girerek yaklaşık 150 bin lira değerinde altın ve para çaldıkları ortaya çıktı.

Tutuklandılar

Raziye Y. de yakalanarak gözaltına alındı. Polisteki sorgularının ardından Samsun Adliyesine sevk edilen Sevgi A. ve Raziye Y. tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Polis, vatandaşları evlerinin kapılarını kilitli tutmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir