Fenerbahçe Karim Benzema ile anlaştı, işte alacağı maaş

Fenerbahçe şu anda şampiyonluk mücadelesi içerisinde. Her ne kadar Galatasaray’ın 4 puan gerisinde olsa da Fenerbahçe önümüzdeki yılın planlarını şimdiden inşa etmeye başladı. Bu planların başrolünde ise Karim Benzema yer alıyor.

Aslında Fenerbahçe hücum anlamında zengin bir takım. Fakat kadro derinliği yok denecek kadar az. Bu yüzden Dzeko’nun yanına Benzema’yı alarak bu derinliği inşa etmek istiyorlar.

Peki Benzema Fenerbahçe’ye evet dedi mi? Dilerseniz haberimizin detaylarına geçelim.

Karim Benzema bilindiği üzere Müslüman bir futbolcu. Bu sebepten ötürü futbolu hem Avrupa’da tekrardan boy gösterebileceği, hem de Arabistan gibi Müslüman bir ülkede noktalamak istiyor.

Bu noktada aslında Karim Benzema’nın çok fazla tercihi yok. Çünkü mevcut kriterlere uyan en popüler ülke Türkiye.

Benzema’nın bu nedenden ötürü menajerine Türkiye’de şampiyonlar ligine gidebilecek bir takım bulmasını istediği belirtiliyor. Benzema’nın menajerinin ilk tercihi ise Fenerbahçe olmuş.

Fenerbahçe’nin hali hazırda Şampiyonlar Ligi’ne gitmesi garantilendi. Yani her türlü ön elemelere katılacaklar. Bu da Benzama’nın kriterlerini karşılıyor.

İddialara göre Benzema’nın menajeri geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelerek ilk görüşmeyi gerçekleştirdi.

Görüşmede Benzema’ya yıllık 4 milyon Euro garanti ücret önerildi. Bu noktadaki tek pürüz Benzema’nın 3 yıllık sözleşme istemesi.

Fenerbahçe ise 2 yıllık sözleşmede ısrarcı. Liglerin sona ermesiyle birlikte bu transferin resmiyet kazanacağı iddia ediliyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir