“Togg’a kredi” ilanıyla büyük vurgun: Çok sayıda gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nce dolandırılan vatandaşların başvurusu üzerine çalışma başlatıldı. Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerince mağdurların ifadesi alınması üzerine özel ekip oluşturuldu.

Polis, 3 aylık çalışmada 25 şüpheli belirledi. Ekipler, İstanbul ve Ankara’nın da aralarında olduğu Diyarbakır merkezli operasyon yaptı.

Şüphelilerin, internetten, faizsiz ,kolay, hazır ve ‘deprem kredisi’ adı altında tanıtımlar yaparak mağdurları kandırdıkları belirlendi. İnternetten form dolduran mağdurların şebeke tarafından sözde banka çağrı merkezi aracılığıyla aranarak kredi onay bahanesiyle şifre ve bilgileri alınarak banka hesaplarından paralar çekildiği ortaya çıktı.

Şebekenin ‘Suflör’ lakaplı lideri

Kent merkezinin girişinde yakalandı

Diyarbakır merkezli Paravan operasyonunun kilit ismi olan bir şüpheli de polis tarafından adım adım takip edildi. Şüphelinin Şanlıurfa’da olduğunu tespit eden polis, otobüse bindiğini ve Diyarbakır’a hareket ettiğini belirledi. Kent merkezinin girişindeki polis uygulama noktasına giden Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dikkat çekmemek için otobüsü durdu. Ekipler, otobüste kimlik kontrolü yaptıktan sonra kilit ismi yakaladı. O anlar ise kameraya yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir