“Erdoğan sayesinde” etiketi sonrası gözaltına alınan CHP’li, serbest bırakıldı

Bursa’da, “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun” yazılı etiketler sonrası gözaltına alınan CHP’li İdil Dengiz, serbest bırakıldı.

CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları üyesi stajyer Avukat İdil Dengiz, Bursa’da, “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun” yazılı etiketleri marketlerdeki ürünlere yapıştırdığı gerekçesiyle bugün gözaltına alınmıştı.

Gözaltı işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Dengiz, işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, Dengiz’in serbest bırakılmasının ardından adliye önünde gazetecilere konuştu.

“Dimdik ayaktayız, korkmuyoruz”

Özkan, şunları söyledi:

“Maalesef demokratik hakkını kullanan, itiraz hakkını kullanan kitleler sindirilmek istenmektedir. Fakat gece saat 03.00’da ev aramasından sonra da söylediğim gibi biz dimdik ayaktayız, asla korkmuyoruz, asla yılmıyoruz. Soruşturma savcısı hakkında suç duyurusunda bulunacağımı söylemiştim. Biraz önce soruşturma savcısı hakkında görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusunda bulundum. Bu suç duyurusunun da takipçisi olacağım.”

“Anayasadan doğan protesto hakkımı kullandım”

CHP Gençlik Kolları üyesi Dengiz ise, “Ben de anayasadan doğan protesto hakkımı kullandım. Hiç kimseye bir hakaret içermeyen ve hiç kimseye veya hiçbir şeye zarar vermeden yaptım bunu. Ama tabi geri dönüşü böyle olmadı. Başkanımın da söylediği gibi biz her zaman hukuktan yanayız. Bunlar bizi korkutamaz” dedi.

“Gençler olarak ses çıkarıyor, itiraz ediyoruz”

CHP Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Yamak da şunları söyledi:

“Yaşadığımız şeyin doğru olmadığını biliyoruz ve daha iyisini hak ettiğimizi biliyoruz. Bütün ülke için, bütün ülke gençleri olarak daha iyisini hak ettiğimizi biliyoruz. İdil arkadaşımız sadece ufak bir protestoda bulundu ve kimseye herhangi bir zarar vermedi. Kamu düzenini bozmadı kesinlikle. Biz arkadaşımızın her zaman yanındayız arkasındayız. Bu yapılan işlemlerle aslında gençlerin ses çıkarmaması, itiraz etmemesi isteniyor ama biz gençler olarak ses çıkarıyoruz, itiraz ediyoruz. Yaşadığımız hayatın bu olmamasını istiyoruz. Daha demokratik, daha adaletli, ekonomisi daha iyi, eğitimi daha güzel bir ülke hayal ediyoruz. Biz bugün bunun için buradayız. İdil arkadaşımızın yanındayız asla korkmuyoruz, korkmayacağız.”

“Sarayda oturan muktedir etiketten korkar duruma gelmiş”

Nilüfer Gençlik Kolları Başkanı Ata Erk Şanlı ise şöyle dedi:

“Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki üç buçuk yıllık görev süremin hem en zor hem de en gururlu akşamını yaşadım. İdil arkadaşımızın içeride dimdik duruşu bize dışarıda güç verdi. Bir seçim sürecindeyiz. Seçim süreçlerinde siyasi propagandalar yapılır. Ama öyle bir noktaya gelmişiz ki sarayda oturan muktedir bir etiketten korkar duruma gelmiş, yazıklar olsun. Daha çok kork. Korkabildiğin kadar kork. Asıl oradan gittikten sonra korkacaksın. Sen kimi yıldırabilirsin ya? Bak biz burada bu kadar genciz. Bu kadarımız sadece görünen yüzümüz. Bizim arkadaşlarımız sizin yaptığınız bu baskılarla yılmayacak. Biz karakola saha çalışmasından gittik. Şimdi buradan çıkacağız. Yine saha çalışmasına gideceğiz ve seni göndereceğiz. Başka bir yolu yok.” 

Görsel iletişim tasarımcısı Mahir Akkoyun da geçtiğimiz günlerde marketlerde ürünlerin üzerine yapıştırılmaya başlanan, “Bu ürün size pahalı mı geldi? Erdoğan sayesinde” çıkartmaları ile ilgili gözaltına alınmış, ardından serbest bırakılmıştı.

(ANKA)

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir